Férový laskavec

Jak být férový a laskavý, to byly hlavní náměty a cíle celodenního vyučování na Masarykově základní škole, kde se dne 26. 10. uskutečnil projektový den. Spojením dvou myšlenek, a to spravedlivého obchodu, který škola již řadu let podporuje, a vykonáním laskavého skutku vznikl nejen samotný název akce, ale i náplň celodenní výuky.

Žáci si užili vskutku pestrý program, na kterém se podíleli i oni sami. Druhostupňoví žáci si připravili výstupy na téma fairtrade pro své mladší spolužáky. Výuka formou spolupráce žáků byla velmi zábavná a přínosná.  Všechny třídy školy se dále zúčastnily autentických přednášek hostů i pedagogů, kteří navštívili exotické kouty světa. Na zahradě a hřišti školy byly nainstalovány poutavé obrazové materiály výstavy „Příběh banánu“, „Život v bavlně“ a „Poznej své boty“, přibližující všem nelehké životy rodin těžce pracujících dospělých i dětí po celém světě.

Poslední netradiční vyučovací hodina byla věnována benefičnímu „blešáku“. Již potřetí jsme tímto skutkem podpořili Světový dne laskavosti. Chodby školy se na hodinu proměnily v tržiště, žáci a učitelé v prodejce a nákupčí. A zboží? Bylo z čeho vybírat: hračky, hry, bižuterie, oblečení, knihy a mnoho dalšího zdobily stánky jednotlivých tříd. Tento den si všichni velmi užili a na tuto netradiční, avšak smysluplnou, formu výuky budou jistě dlouho vzpomínat. Nemalou částku, 20 500 Kč, se žáci rozhodli věnovat svým vrstevníkům, dětem z místního Klokánku a dále i dětem ve vzdálené Keni, které škola již řadu let přes organizaci ShineBean podporuje.

Iveta Dragoňová

Sdílejte tento článek

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Share on whatsapp
Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

© Copyright 2021 – Designed by Digitalka.cz

Skip to content