Jak probíhá projekt Erasmus+

Domů » Naše škola » Evropské projekty » Jak probíhá projekt Erasmus+

Všehochuť

V rámci programu Erasmus+ měla naše škola od 13. 5. do 15. 5. 2019 možnost hostit skupinu žáků z italského Cavalese. Jejich návštěva byla první fází tohoto projektu, který bude pokračovat na podzim výjezdem našich žáků do Itálie. Během těchto dní absolvovali naši sedmáci a italští žáci společný, velmi nabitý a rozmanitý program, který zahrnoval různé seznamovací aktivity, společné hodiny, představení svých krajů, prohlídku Litoměřic v angličtině, soutěž na téma příroda a ekologie, představení pověsti o praotci Čechovi, vystoupení Bobulek a společné zpívání a výtvarné workshopy. Hlavním smyslem tohoto projektu bylo intenzivně používat angličtinu jako společný dorozumívací jazyk v reálných situacích. Nutno dodat, že si s tím obě skupiny poradily výborně. Bez zaváhání a ostychu se všichni vrhli do všeho, co jim vyučující, spolužáci a osud nachystali a byli vzornými hostiteli. Pochválit musíme i žáky z devátých ročníků, kteří neváhali přidat ruku k dílu, bylo-li třeba. Děkujeme též všem pedagogům, kteří se do projektu zapojili a připravovali pro děti nejrůznější aktivity, zejména potom paní učitelce Filipové a Dragoňové, které „Erasmovskou“ skupinu připravovaly na návštěvu italských žáků již od února letošního roku.

Erasmus+

Všehochuť

V týdnu od 16.9. do 21.9. 2019 se tři naši učitelé, Ing. Lukáš Znojemský, Mgr. Pavel Vrána a Mgr. Jaroslav Radimský, zúčastnili zahraniční mobility v rámci projektu Young Europe, financovaného z programu Erasmus+, na partnerské škole v italském městečku Cavalese v podhůří Dolomit. Hlavním cílem výjezdu bylo naplánovat program a připravit podmínky pro říjnový výjezd žáků Masarykovy ZŠ do Itálie. Zároveň měli naši učitelé možnost seznámit se s chodem a řízením italské základní školy, zúčastnit se vyučovacích hodin a vyzkoušet si výuku v anglickém jazyce. Součástí stáže byla také účast na teambuildingu italských kolegů nebo výlet s italskými žáky do hor.

Výlety a exkurze

Ve dnech 6. – 11. 10. absolvovala skupina 24 žáků osmých a devátých tříd Masarykovy základní školy druhou fázi projektu Erasmus+. Tentokrát oplatili naši žáci Italům jejich návštěvu. V rámci tohoto programu společně podnikli prohlídku městečka Cavalese, zúčastnili se různých aktivit a workshopů na téma zdravý životní styl, výživa a sport, nebáli se ani interview v angličtině s italskými hokejisty a navštívili krásné město Trento. Nezapomenutelnou částí programu bylo dobytí Paso Pordoi – 2950 m n. m.

Hlavním smyslem této akce byla přímá komunikace v angličtině, ale samozřejmě také poznávání cizí země a kultury, což jsme s potěšením činili kromě jiného i v místní pizzerii. Nutno podotknout, že se naši žáci celého programu zhostili se ctí, ukázněně a zodpovědně, takže na ně Masaryčka může být hrdá. Při loučení s našimi italskými přáteli tekly potoky slz na obou stranách…

© Copyright 2021 – Designed by Digitalka.cz

Skip to content