Nejnovější příspěvky

Sportovní akce

Zdravé město Litoměřice uspořádalo tradiční cyklopeleton škol, aby si děti uvědomily, že do školy se nemusí jezdit jen autem, ale dá se využít i jiný, ekologický, dopravní prostředek, např. právě kolo.

Výlety a exkurze

Ve středu 21. 9.  si čtvrťáci vyjeli do ústecké ZOO, kde se seznámili, díky připravenému programu, převážně s asijskou faunou. Po „šmírování“ zvířátek se přesunuli do Jump arény, kdy nechali zbylé síly a energii. Všichni se vraceli s červenými tvářemi a parádním zážitkem.

Všehochuť

Čtvrťáci začali v tomto školním roce navštěvovat dopravní hřiště, kde se budou seznamovat s pravidly silničního provozu, zlepší své jízdní dovednosti, aby na jaře získali průkaz cyklisty. Jak mi to jezdilo, se můžete mrknout ve fotogalerii.

Všehochuť

V pondělí 12. 9. pokračoval parádní evropský projekt se Severem. Čtvrťáci se vydali k Pokratickému rybníku poznávat krásy vodního biotopu. Proměnili se v přírodovědce a pomocí sítěk lovili v Pokratickém potoce vše živé. Setkali se nejčastěji s larvami jepice a chrostíka, poznali i pravou berušku. Program si Katka Simajchlová připravila velice zajímavý a poutavý, uvidíme, kdo z dětí se stane pravým přírodovědcem 🙂

Sportovní akce

Mezi děti prvních a druhých tříd přišel na návštěvu Basty, maskot basketbalového svazu. Dětem ukázal krásu basketbalu a pozval je na své tréninky.

Všehochuť

Ve čtvrtek 1. 9. jsme slavnostně přivítali naše prvňáčky. Po milých slovech pana ředitele, se děti odebraly se svými učitelkami do tříd, kde usedly do školních lavic. Po skončení na ně čekala sladká odměna – vynikající domácí zmrzlina od paní Kudibálové, a kdo neměl chuť na sladké, mohl si dát slaný popcorn. Rodiče si pochutnali na vynikajícím kafíčku.

Olympiády a soutěže

Dne 18.6. 2022 byla republiková soutěž mladých zdravotníku v Praze. V kategorii 2. stupně bylo 11 soutěžních týmů. Za Ústecký kraj šla škola Masarykova ZŠ Litoměřice a reprezentovaly to naše žákyně Anna Lhotská, Michaela Titěrová, Karolína Krebsová, Karolína Kosíková a Beáta Tvrzníková. Z pohledu holek to byla skvělá soutěž s výborným zakončením na parníku. Scénky byly skvěle vymyšlené a zahrané. Byly to situace, které se vám můžou stát i v reálném životě. Potkaly se tam například s amputací prstu, otravou nebo s poraněním páteře. Holky si to velice užily a jsou smutní, že to byla jejich poslední soutěž. Jsou na sebe pyšné, ale ještě více jsou pyšné na svoji učitelku Jitku Hrubou, která je vede už od 3. třídy. Každá z děvčat dostala krásné ceny a vyhrály resuscitační figurínu pro kroužek mladých zdravotníků.

Všehochuť

Děti z prvního stupně si díky svým kamarádům z devátých tříd užily svůj den. Čekalo na ně dopoledne plné soutěží a her, skákací hrad, výletní vláček, spousta dobrůtek a hlavně vynikající zmrzlina Porta Bohemica od paní Kudibálové. Posuďte sami 🙂

Všehochuť

V letošním školním roce byli žáci devátých ročníků z naší školy při přijímacím řízení na střední školy stoprocentně úspěšní.

  • na gymnázia se přihlásilo 14 žáků a všichni byli přijati – 100%
  • na střední školy se přihlásilo 35 žáků a všichni byli přijati – 100%
  • na střední školy s talentovými zkouškami 3 žáci a všichni byli přijati – 100%
  • na učební obory se přihlásilo 7 žáků a všichni byli přijati – 100%

 

Úspěšní byli žáci i pátých tříd, kteří zkoušeli přijímací řízení na víceletá gymnázia. Z celkového počtu 17 uchazečů bylo přijato 7 žáků. Mnoho z nich si však šlo po dohodě s rodiči pouze přijímací řízení vyzkoušet.

 

Všem budoucím středoškolákům gratulujeme a přejeme spoustu úspěchů v dalším studiu.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

© Copyright 2021 – Designed by Digitalka.cz

Skip to content