Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Naše žákyně Vanesska Rokůsková ze 3.B navštívila několik škol v Keni. Její maminka děti v Keni
dlouhodobě podporuje. Před odjezdem spolužáci Vanessky přinášeli do školy školní potřeby, penály a deskové hry,
které do Keni poslali. Největší radost pak měli naši třeťáci z toho, jak byly děti ve školách za dárky vděčné.
Na zajímavé vyprávění o životě místních dětí dlouho nezapomenou.

Všehochuť

Žáci 3.B se setkali v litoměřickém parku s ornitologem. Viděli odchyt ptáků a  jejich evidenční značkování. Už vědí,
že tato činnost pak slouží k podrobnému výzkumu života jednotlivých ptačích druhů. Pozorovali pěnice, sýkory a sojku.
Všem už mohou poradit, co se smí a nesmí dávat v zimě ptákům do krmítek.

Výlety a exkurze

Trochu netradičně zahájili žáci 6.B a 7.B nový školní rok. Namísto do školních lavic nasedli na svá kola, aby se zdokonalili v jízdě na kole a něco zažili. A první den nám déšť připravil opravdu mnoho překvapení, mnoho zážitků. Myslím, že i Ondra Cink by měl co dělat.

 

Tentokrát bez deště. A tak jsme vyzkoušeli jízdu po různých površích (opět malinko bahýnka, lesní cesty, kameny a nejméně oblíbená travička). Nezapomněli jsme na hodiny dějepisu a hudební výchovy.

 

Se zátopkovským: Když nemůžeš, přidej víc…, jsme se již zkušeně přibližovali Hazmburku. Návrat jsme pojali jako singltrail, který byl odměnou za náročnější výjezd. Síly zbyly i na odpolední orienťák a táborák pod hvězdnou oblohou.

 

Cestou necestou ke Strádalům na zahradu, kde nás čekalo, jak je vidět na tvářích dětí, výborné pohoštění. Móóóóc děkujeme. A pak hurá domů.

Všehochuť

Dnes 24. 8. se stala velká věc: byla pokřtěna kniha Fantastické Litoměřice – čti, prohlížej, procházej se.., již vytvořili nyní už bývalí žáci naší školy ve spojení s Knihovnou Karla Hynka Máchy a Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem v projektu Mít svět přečtený. Pokud byste měli zájem, k zapůjčení bude několik výtisků nejen ve škole, ale také v obou knihovnách. Jsme hrdí, že se takový počin, jehož hlavním motivem je naše město, zrodil na půdě Masaryčky. Jen tak dál, žáci.

Sportovní akce

Konečně! Po více než roce obnovila Masaryčka školní sportovní soutěže a turnaje. V pátek rozehráli ve sportovním areálu školy fotbalový turnaj Masaryk cup 2021 žáci druhého stupně. Vítězem se stala třída 8.A.

V pondělí se konal turnaj žáků a žákyň prvního stupně, tentokrát ve florbalu. Žáci byli rozděleni do dvou skupin, 1. – 2. třída a 3. – 5. třída. V mladší kategorii zvítězila třída 2. A. Nejlepším střelcem se stal Adam Šinglovič. Ve starší kategorii zvítězila třída 5. A. Nejlepším střelcem se stal Richard Hodek.

Velmi důležitou součástí tohoto turnaje byla charitativní akce na podporu hurikánem zničené Moravy. Výtěžek z prodeje domácí zmrzliny, kterou na akci připravila paní Kudibálová, poputuje potřebným. Celkem vybraná častka činila 7 332 Kč. Děkujeme.

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

© Copyright 2021 – Designed by Digitalka.cz

Skip to content