Nejnovější příspěvky

Olympiády a soutěže

I v tomto školním roce se 26 žáků druhého stupně utkalo o postup do okresního kola v zeměpisné olympiádě. Vedle známých tváří nás potěšil i zájem deseti šesťáků. Mezi ostřílenými borci obsadili 2. místo Péťa Jančička (8. B) a 3. místo Vojta Guth (9. A). V kategorii sedmých tříd obsadili 2. místo Matěj Bureš (7. B) a 3. místo Eliška Petržílková (7. B). Mezi nejmladšími obsadili 2. místo Sofinka da Palma (6. A) a 3. místo Michal Futera (6. A).

Postupujícími do okresního kola se staly Vítek Dvořák (6. A), Antonín Kabelka (7. B), Vojta Mazanec (9. B).

A vůbec se neztratili!

Úspěšné řešitelky z okresního kola a postupující do krajského kola jsou žákyně Hana Turková a Viky Klepetková z 9.A třídy.

Obsadily 1. a 2. místo v okresním kole mezi litoměřickými, lovosickými, roudnickými základními školami a gymnázii 🙂

Gratulujeme!!!

Okresní kolo v šachu je za námi. V katagorii starších žáků se družstvo umístilo na druhém místě a postupuje do krajského kola. Před námi bylo družstvo ze Štětí. Na celkovém místě jsme se umítili jako třetí. Grutulujeme

Zdravotníci zabojovali v Ostravě a přivezli si 2. místo z republikového kola. Letos byla soutěž opravdu náročná, ale naši ošetřovatelé si s těžkými poraněními poradili a vezou si opět pohár a hlavně nové zkušenosti do života.

Naše zdravotnice opět obhájily 1. místo v poskytování první pomoci a postupují do krajského kola 6. 6. konané v Teplicích (Krebsová, Kosíková, Kumstátová, Lhotská, Titěrová). Za druhý stupeň soutěžily Brucknerová, Titěrová, Adamová, Wágnerová, Hrubá a skončily na 4. místě.

Obě okresní kola v basketbalu žáků a žákyň kategorie IV (8. – 9. třídy) ovládla Masarykova základní škola v Litoměřicích. Chlapeckého turnaje se zúčastnilo 10 družstev. Bez porážky, až do samého závěru turnaje, se probojoval tým z Masaryčky, který ve finále narazil na hráče z roudnické základní školy a značným rozdílem zvítězil. Dívčí kategorie se zúčastnilo 5 družstev. Ani v tomto případě nenechala děvčata nikoho na pochybách, kdo má pevně v rukách okresní klání a zvítězila jasným celkovým rozdílem bodů 103 : 12.

Obě družstva si tak vybojovala postup do kola krajského, které se v dívčí kategorii odehraje v úterý 27. 3. na Základní škole U Stadionu v Litoměřicích. Chlapci o den později na Základní škole Mírová v Ústí nad Labem. Oběma vítězům děkujeme za reprezentaci města a okresu Litoměřice a přejeme hodně zdaru v kole krajském.

Dívky:

Kateřina Petržilková, Anička Smolková, Klára Karterová, Bára Míčková a Karolína Kynzlová

Chlapci:

Jakub Zeman, Tomáš Zeman, Ondra Chlupsa, Petr Kroupa, Marián Mráz a Štěpán Krejčí

Tak jako každý rok, tak i letos v lednu se uskutečnila školní kola v zeměpisné olympiádě. Ve třech kategoriích bojovalo o účast v okresním kole 21 žáků. Všichni zúčastnění prokázali své geografické znalosti a získané dovednosti při práci s atlasem. Vítězem kategorie A se stal Toník Kabelka (6. B), kategorie B Péťa Jančička (7. B) a kategorie C Vojta Mazanec (8.B).

A protože jsou to chlapci šikovní, neztratili se ani v okresním kole. Toník skončil na krásném 6. místě. Péťa obsadil 4. místo, první nepostupové do kraje a Vojta v konkurenci deváťáků 8. místo.

Ve středu 24. 1. 2018 proběhlo na naší škole školní kolo olympiády z anglického jazyka ve dvou kategoriích.

Kategorie 6. a 7. tříd se zúčastnilo 8 žáků.

1. místo – Sebastian Zich
2. místo – Petr Jančička
3. místo – Kateřina Pajonková

Kategorie 8. a 9. tříd se zúčastnilo 27 žáků.

1. místo – Vojtěch Mazanec
2. místo – Štěpánka Břečková, Mikuláš Albrecht
3. místo – Anna Kaiserová

Všem zúčastněným děkujeme a všem vítězům gratulujeme. Vojtovi a Sebastianovi přejeme hodně štěstí v okresním kole!

Dne 23. 11. vyjely malé i velké zdravotnice na školní kolo zdravotníků konané ve Štětí. Je to přípravná soutěž na okresní kolo konané na jaře. Malé zdravotnice už mají spoustu zkušeností a jejich sehranost byla opravdu na stanovištích znát. Nenechaly se ničím překvapit a první pomoc při ošetřování zraněných zvládaly na jedničku a tím si opět přivezly zlatou medaili. Za malé zdravotnice soutěžila: Kája Kosíková, Anička Lhotská, Kája Krebsová, Míša Titěrová, Jóža Kumstátová.

Po roční přestávce soutěžily také velké zdravotnice z druhého stupně: Kamča Titěrová, Bětka Adamová, Káťa Brucknerová a Anička Smolková. Tento tým soutěžil poprvé a byl také velmi úspěšný. Děvčata si přivezla bronzovou medaili. Děvčatům moc gratulujeme!