Nejnovější příspěvky

Všehochuť

Jak být férový a laskavý, to byly hlavní náměty a cíle celodenního vyučování na Masarykově základní škole, kde se dne 26. 10. uskutečnil projektový den. Spojením dvou myšlenek, a to spravedlivého obchodu, který škola již řadu let podporuje, a vykonáním laskavého skutku vznikl nejen samotný název akce, ale i náplň celodenní výuky.

Žáci si užili vskutku pestrý program, na kterém se podíleli i oni sami. Druhostupňoví žáci si připravili výstupy na téma fairtrade pro své mladší spolužáky. Výuka formou spolupráce žáků byla velmi zábavná a přínosná.  Všechny třídy školy se dále zúčastnily autentických přednášek hostů i pedagogů, kteří navštívili exotické kouty světa. Na zahradě a hřišti školy byly nainstalovány poutavé obrazové materiály výstavy „Příběh banánu“, „Život v bavlně“ a „Poznej své boty“, přibližující všem nelehké životy rodin těžce pracujících dospělých i dětí po celém světě.

Poslední netradiční vyučovací hodina byla věnována benefičnímu „blešáku“. Již potřetí jsme tímto skutkem podpořili Světový dne laskavosti. Chodby školy se na hodinu proměnily v tržiště, žáci a učitelé v prodejce a nákupčí. A zboží? Bylo z čeho vybírat: hračky, hry, bižuterie, oblečení, knihy a mnoho dalšího zdobily stánky jednotlivých tříd. Tento den si všichni velmi užili a na tuto netradiční, avšak smysluplnou, formu výuky budou jistě dlouho vzpomínat. Nemalou částku, 20 500 Kč, se žáci rozhodli věnovat svým vrstevníkům, dětem z místního Klokánku a dále i dětem ve vzdálené Keni, které škola již řadu let přes organizaci ShineBean podporuje.

Iveta Dragoňová

Všehochuť

Naše žákyně Vanesska Rokůsková ze 3.B navštívila několik škol v Keni. Její maminka děti v Keni
dlouhodobě podporuje. Před odjezdem spolužáci Vanessky přinášeli do školy školní potřeby, penály a deskové hry,
které do Keni poslali. Největší radost pak měli naši třeťáci z toho, jak byly děti ve školách za dárky vděčné.
Na zajímavé vyprávění o životě místních dětí dlouho nezapomenou.

Milí rodiče,

ráda bych Vám vřele poděkovala za všechny školní pomůcky a hračky, které jste donesli do školy, abychom je mohly s Vanessou odvézt dětem do Keni. Vaše zapojení mě opravdu potěšilo.  Organizace ShineBean spolupracuje v Keni s několika školami. Podporujeme děti ve studiu a učíme je farmařit.
Vše jsme pobraly a v Keni jsme tyto pomůcky rozdělily mezi dětský domov v Bondu a základní školy Lolwe a Ndere, kde jsme vždy předaly vše učitelům nejnižších ročníků, kteří si pomůcky rozdělí mezi další třídy. Základní školy mají pastelek, vodovek a dalších pomůcek naprosté minimum, zatímco zmíněný dětský domov neměl vůbec nic.
Včera jsem dětem v 3.B promítla několik fotek, aby si mohly udělat představu o situaci v tamních školách. Jako poděkování bych ráda pár fotek z předávání připojila i vám. Do výběru jsem zařadila i školní oběd a typickou africkou hračku.
Nakonec chci poděkovat i učitelům anglického programu ve škole. V praxi jsem mohla ověřit, že tento způsob výuky velmi dobře funguje. Jakmile jsme se ocitly v anglicky mluvícím prostředí, Vanessa  se úplně přirozeně snažila komunikovat anglicky a rozuměla mnohem víc, než jsem očekávala.
Ještě jednou vám moc děkuji.

Renata Rokůsková

Všehochuť

Žáci 3.B se setkali v litoměřickém parku s ornitologem. Viděli odchyt ptáků a  jejich evidenční značkování. Už vědí,
že tato činnost pak slouží k podrobnému výzkumu života jednotlivých ptačích druhů. Pozorovali pěnice, sýkory a sojku.
Všem už mohou poradit, co se smí a nesmí dávat v zimě ptákům do krmítek.

Všehochuť

Dnes 24. 8. se stala velká věc: byla pokřtěna kniha Fantastické Litoměřice – čti, prohlížej, procházej se.., již vytvořili nyní už bývalí žáci naší školy ve spojení s Knihovnou Karla Hynka Máchy a Severočeskou vědeckou knihovnou v Ústí nad Labem v projektu Mít svět přečtený. Pokud byste měli zájem, k zapůjčení bude několik výtisků nejen ve škole, ale také v obou knihovnách. Jsme hrdí, že se takový počin, jehož hlavním motivem je naše město, zrodil na půdě Masaryčky. Jen tak dál, žáci.

Všehochuť

Rozloučení a zakončení páté třídy. Celou dobu jsme měli tu NEJ paní učitelku MARTINU NOVÁKOVOU.
Budeme na Vás stále vzpomínat a za vše moc děkujeme…..
Děti a rodiče

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

© Copyright 2021 – Designed by Digitalka.cz

Skip to content