Nejnovější příspěvky

Všehochuť

V Den vzniku samostatného československého státu vedení Masarykovy základní školy položilo za všechny zaměstnance a děti kytici k památníku před školu.

Všehochuť

Žáci z 2. B si v rámci projektového dne zahráli loutkové divadlo. Na začátku vybrali postavy a sestavili jednoduchý scénář. Vlastnoručně si vyrobili malé papírové loutky a kulisy, se kterými se učili hrát. Někteří měli na závěr možnost doprovodit loutkoherce při divadelním představení. Byl to bezvadný den.

Všehochuť

Vážení rodiče,

na Masarykově základní škole realizujeme různé aktivity nad rámec běžného vzdělávání a to ve formě různých odpoledních akcí, do kterých se snažíme zapojit mimo děti také jejich rodiče, příbuzné a přátele školy. Pracujeme na zlepšování podmínek a prostředí pro vzdělávání, zejména na areálu školy a jeho okolí.

Za posledních deset let se tak povedlo díky mnoha sponzorům, především z řad rodičů, uskutečnit mnoho zajímavých projektů, například:

  • Šachovnici pro venkovní šachy
  • Antukový kurt pro cvrnkání kuliček
  • Herní prvky před školní družinou – prolézačky a houpačky
  • Beachvolejbalové hřiště
  • Workoutové hřiště

Poslední zmíněné – workoutové hřiště – je ve fázi, kdy byla zprovozněna jeho polovina. Pro druhou polovinu byla provedena pouze příprava v podobě betonových patek. Samozřejmě bychom byli velmi rádi, kdybychom mohli nechat vyrobit i druhou polovinu cvičících prvků a zprovoznit tak hřiště celé. Tímto by se stalo naše hřiště největším workoutovým sportovištěm ve městě. Částka, která nám na dokončení chybí, je 190 tisíc Kč.

Proto jsme se rozhodli opět oslovit Vás, rodiče a přátele Masaryčky, zda byste se této podpory nezúčastnili.

Pokud ano, informaci naleznete na našich webových stránkách v sekci: Podpoříte nás – speciální projekt – workoutového hřiště 2. etapa.

Za jakoukoliv částku, kterou nám věnujete, velmi děkujeme.

Všehochuť

Masaryčka je škola, která se snaží podporovat sportovce. Její pohybové kroužky navštěvuje mnoho dětí již od 1. třídy. Mezi ty nejpopulárnější sporty patří basketbal, florbal, šachy nebo tenis. V prvních třech jmenovaných sportech byla škola několikrát účastníkem mistrovství ČR základních škol.

Již v minulosti na Masarykovu základní školu chodilo mnoho talentovaných sportovců a nás vždy těší, když se dozvídáme z médií o jejich úspěších. Mezi ty nejvýraznější patří Věra Cechlová Pospíšilová – bývalá atletka, diskařka, olympijská medailistka a mnohonásobná mistryně ČR. Dále např. bývalý žák Vojta Netrh – juniorský reprezentant v plavání, nebo Jakub Trusina, který hraje basketbal a studuje v USA. V současné době nám velkou radost dělá žák osmého ročníku Jan Krpeš – mládežnický reprezentant v kickboxu s úspěchy na evropských i světových soutěžích.

Po nedávno uveřejněném článku o našem bývalém žákovi, prvoligovém basketbalistovi Dominiku Kynzlovi – hráči Slavoje BK Litoměřice, který získal na akademickém MS v Chorvatsku stříbrnou medaili, byl v minulém týdnu publikován článek o dalším odchovanci naší školy, hokejistovi Michalu Danielovi. Ten se po čtyřech letech vrací ze srbského Bělehradu, kde nastupoval za Crvenu Zvezdu. V příští sezóně bychom ho měli vídat v prvoligovém týmu HC Stadion Litoměřice. Blahopřejeme a všichni z Masaryčky mu držíme palce!

Všehochuť

Naše škola byla hejtmanem Ústeckého kraje vybrána, aby od 18. března zabezpečila v době pandemie děti rodičů pracujících v Integrovaném záchranném systému. Tyto děti tak mohly využívat zázemí naší školy po dobu téměř tří měsíců. Po dohodě s ostatními řediteli litoměřických základních škol se o jejich denní aktivity podělily všechny vychovatelky, které se střídaly ve třídenních cyklech.Vzhledem k možnému dobrovolnému návratu dětí z prvního stupně do škol od 25. května smysl této skupiny zaniká. Starost o žáky se tak přesouvá na jednotlivé kmenové školy. Těm nejmladším školákům tak bylo umožněno se opět potkat se svými kamarády, třídními učiteli a po bezmála třech měsících si před blížícími se letními prázdninami připomenout atmosféru školy a některé školní návyky.
Vedení Masarykovy základní školy chce poděkovat všem ředitelkám, ředitelům, vychovatelkám litoměřických základních škol i správním zaměstnancům z Masaryčky za to, že se přímo podíleli na péči o děti rodičů, kteří pracovali v první linii.

Všehochuť

Nyní se vydáme na výlet!!! Pilně pracujeme a máme další prezentaci.
Skvělé práce páťáků nám ukážou krásy České republiky.
Tip na výlet si určitě najde každý z Vás

Logo novinky

Co je na Masaryčce nového? To se dozvíte právě zde!

  • Rubriky

  • Školní rok

Nejnovější články

Masaryčka na sítích

© Copyright 2021 – Designed by Digitalka.cz

Skip to content